Jak vybrat správnou velikost bot ?

Internetový prodej má jednu zásadní nevýhodu, a to že si Vaše dítě obuv nemůže vyzkoušet.

Internetový prodej má jednu zásadní nevýhodu, a to že si Vaše dítě obuv nemůže vyzkoušet. Proto jsme pro Vás připravili rady pro výběr obuvi, které Vám pomohou s výběrem správné velikosti. Protože se udávaná velikost může u různých výrobců lišit, doporučujeme vždy před zakoupením nových botiček přeměřit velikost chodidla.

Nejdůležitější při výběru dětské obuvi je správně vybrat její velikost, která zaručuje noze zdravý vývoj a růst. Dětská noha roste, ale obuv nikoliv. Pro všechny rodiče je jistě velmi důležité pravidelně kontrolovat, zda dítě z obuvi nevyrostlo. U předškoláků a mladších školáků jednou za 2 až 3 měsíce, u starších školáků po 4 až 5 měsících. Pro správné a pohodlné měření existuje několik metod, avšak po našich zkušenostech doporučujeme následující:

 

  1. Postavte dítě v tenkých ponožkách nebo bosou nohou na papír a tužkou mu obkreslete obě nohy. Tužku držte kolmo k podložce, aby nedošlo ke zkreslení obrysu nohy. Obkreslete obě nohy, protože téměř každý člověk má jednu nohu delší a pro správné určení velikosti dětské obuvi je třeba vycházet z té delší.
  2. Označte si střed paty a střed nejdelšího prstu a změřte vzdálenost těchto dvou bodů.
  3. Pro zjištění potřebné velikosti dětské obuvi je ke změřené délce ještě navíc potřeba připočítat takzvaný nadměrek v délce 10 až 15 mm.
  4. Po přičtení nadměrku zjistíte, jaký rozměr má mít vnitřní část obuvi.
  5. Pokud si i přesto nejste jisti s výběrem správné velikosti, můžete nás kontaktovat a my Vám rádi poradíme.

 

 

Dětskou obuv prodáváme již několik let a za tu dobu jsme získali mnoho zkušeností. Snažíme se Vám výběr dětské obuvi zjednodušit a pomoci Vám vybrat tu správnou velikost. U každého modelu uvádíme velikost od výrobce a vnitřní rozměr, který sami důkladně měříme.

Další články

Related
15 min čtení

Málo maminek a tatínků očekává, že se setkají se svým maličkým tak brzy, takže přečtením tohoto článku si uděláte představu, co se může stát, když se vaše dítě narodí dříve

Antonín Brinzík·07-04-23
Related
12 min čtení

Kočárek je po autosedačce nejdůležitější věcí, jakou budete do výbavy pro miminko kupovat. Vybrat správný je, i když se to možná nezdá, věda

Antonín Brinzík·07-04-23
Related
20 min čtení

S blížícím se termínem porodu je naprosto přirozené, že se zvyšuje nervozit nejen maminek, ale často i tatínků. Několikrát denně si

Petra Jakšová·07-04-23
Related
5 min čtení

Internetový prodej má jednu zásadní nevýhodu, a to že si Vaše dítě obuv nemůže vyzkoušet.

Petra Jakšová·07-04-23